RRA Domaša

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

ZOO park Stropkov

Cestovný ruch > Zaujímavosti > Turistické ciele

Veľmi zaujímavým, atraktívnym a kultúrno-výchovným zariadením mesta Stropkov je ZOO-park. Svojou polohou uprostred mesta ponúka obyvateľom i návštevníkom Stropkova po celý rok príležitosť na rozptýlenie, poučenie, regeneráciu síl, oddych po každodennej práci a využitie voľného času detí a mládeže.

ZOO-park bol otvorený v roku 1984. Je jediným zariadením svojho druhu na Slovensku. Okrem vystavovania zaujímavých cudzokrajných zvierat v 40 voliérach, plní aj ochranu génofondu planéty. V ZOO-parku sa momentálne chová 60 druhov rôznych druhov
.Pre estetické riešenie celého areálu s množstvom atypických detských zariadení ZOO-park navštevujú hlavne deti. Medzi atraktívne druhy zvierat, ktoré sú v ZOO-parku chované patria šelmy, korytnačky, dravce, okrasná hydina, plazy, ryby, exoty a iné zvieratá.

Návštevu spríjemní aj zábavná samoobslužná lanovka, bufet Červená čiapočka s vlkom v rozprávkovej chalúpke, zábavné detské zariadenia (kolotoč, preliezky, kolky, hojdačky) a tiež možnosť prezrieť si 15-minútový audiovizuálny program o ZOO-parku.

Zaujímavosti: Detské zábavné zariadenia, fontány, vodopády, veselé foto, rozprávkový bufet, možnosť nakŕmiť niektoré zvieratá krmivom, ktoré si môžte zakúpiť priamo v ZOO-parku, jazdy na poníkoch, zábavné samoobslužné lanovky, stála výstava starých gazdovských nástrojov, bezbariérová prehliadka ZOO-parku pre telesne postihnutých. Fotografovanie v ZOO-parku je zdarma.
Dobré rady:
- rešpektujte výstražné oznámenia
- používanie zábavných zariadení a prehliadka ZOO-parku na vlastné nebezpečie
- vchod do ZOO z Hlavnej ulice č. 48
- parkovanie áut a autobusov cca 50 m od ZOO
- pre návštevníkov so zvieratami (psy, mačky) je počas návštevy k dispozícii útulok.

Kontakt:
FAUNA Centrum voľného času, 091 01 Stropkov
tel.: 054/742 3585, mobil: 0903 845 399 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky